FINAL RESULTS
A division = 20 Races
B division = 20 Races
A B TOT
1. Severn 76 167 243
2. Point Loma 137 113 250
3. Newport Harbor 112 149 261
4. Coronado 159 124 283
5. Broadneck 182 170 352
6. Sage Hill 152 222 374
7. Sarasota 223 162 385
8. HB Plant 186 202 388
9. St. George's 196 194 390
10. Lakewood 159 241 400
11. Duxbury 216 185 401
12. Corona del Mar 228 200 428
13. Milton 236 221 457
14. Annapolis 287 187 474
15. Hotchkiss 262 219 481
16. St. Johns 298 211 509
17. New Trier 237 280 517
18. Lake Forest 225 324 549
19. James Island 321 268 589
20. North Kitsap 318 371 689
2008 Mallory Trophy
US Naval Academy
May 10-11, 2008
FINAL RESULTS
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 TOT
1
Severn A 1 1 2 15 2 1 1 1 1 13 6 6 2 5 2 4 3 4 3 3 76
MASSA B 10 7 15 5 18 16 9 12 3 9 3 5 10 1 12 3 13 4 2 10 167
11 19 36 56 76 93 103 116 120 142 151 162 174 180 194 201 217 225 230 243 243
2
Point Loma A 2 13 15 4 6 7 10 10 2 1 3 17 5 2 8 1 6 11 6 8 137
PCISA B 8 4 2 10 13 1 2 1 1 3 4 10 1 18 2 14 1 6 3 9 113
10 27 44 58 77 85 97 108 111 115 122 149 155 175 185 200 207 224 233 250 250
3
Newport Harbor A 4 2 9 3 3 2 5 13 4 15 1 10 1 6 6 6 7 8 2 5 112
PCISA B 3 3 11 6 1 6 7 5 7 1 1 1 3 9 1 13 16 13 DSQ 18 149
7 12 32 41 45 53 65 83 94 110 112 123 127 142 149 168 191 212 238 261 261
4
Coronado A 5 5 1 9 12 20 4 9 8 8 2 5 12 15 9 8 1 18 1 7 159
PCISA B 1 15 3 1 10 2 5 7 2 2 9 7 2 15 14 10 8 1 5 5 124
6 26 30 40 62 84 93 109 119 129 140 152 166 196 219 237 246 265 271 283 283
5
Broadneck A 6 4 4 19 7 6 14 3 6 4 5 12 15 3 7 9 12 16 14 16 182
MASSA B 9 10 12 3 3 5 6 14 17 7 8 9 6 4 18 6 14 2 11 6 170
15 29 45 67 77 88 108 125 148 159 172 193 214 221 246 261 287 305 330 352 352
6
Sage Hill A 7 16 5 14 17 8 7 5 13 3 19 1 8 1 4 13 2 2 5 2 152
PCISA B 2 5 14 15 11 17 13 2 5 19 6 17 5 8 15 2 17 19 17 13 222
9 30 49 78 106 131 151 158 176 198 223 241 254 263 282 297 316 337 359 374 374
7
Sarasota A 19 10 14 13 10 11 2 16 9 7 13 9 19 17 18 5 10 7 4 10 223
SAISA B 12 9 13 4 4 11 8 3 10 12 11 2 16 16 7 5 5 11 1 2 162
31 50 77 94 108 130 140 159 178 197 221 232 267 300 325 335 350 368 373 385 385
8
HB Plant A 10 9 10 2 8 4 16 6 DSQ 12 8 2 9 14 11 11 14 3 9 4 186
SAISA B 18 2 DSQ 18 16 18 3 4 6 15 5 8 11 5 8 8 2 5 14 12 202
28 39 73 93 117 139 158 168 198 225 238 248 268 287 306 325 341 349 372 388 388
9
St. George's A 15 6 7 1 11 3 6 4 3 17 12 13 6 12 14 15 16 9 12 14 196
NESSA B 15 8 6 2 15 10 11 11 18 4 17 20 4 6 9 12 3 10 9 4 194
30 44 57 60 86 99 116 131 152 173 202 235 245 263 286 313 332 351 372 390 390
10
Lakewood A 11 3 8 10 1 5 15 8 16 5 7 4 11 10 1 2 17 6 10 9 159
SAISA B 4 19 16 13 19 12 4 18 12 17 12 4 17 14 5 15 11 17 4 8 241
15 37 61 84 104 121 140 166 194 216 235 243 271 295 301 318 346 369 383 400 400
11
Duxbury A 3 8 18 18 14 13 8 12 11 10 16 8 3 7 5 12 13 1 DNF 15 216
NESSA B 6 6 8 7 6 8 16 9 15 10 2 12 13 10 4 4 19 9 7 14 185
9 23 49 74 94 115 139 160 186 206 224 244 260 277 286 302 334 344 372 401 401
12
Corona del Mar A 14 11 17 6 18 12 3 2 14 19 11 14 13 20 16 10 5 15 7 1 228
PCISA B 7 1 1 14 5 4 18 15 4 5 19 6 8 20 17 7 6 12 15 16 200
21 33 51 71 94 110 131 148 166 190 220 240 261 301 334 351 362 389 411 428 428
13
Milton A 16 14 6 7 5 14 12 11 17 11 14 11 7 8 3 17 RAF 10 13 18 236
NESSA B 14 14 10 8 7 9 15 17 8 6 7 11 19 11 11 1 9 8 19 17 221
30 58 74 89 101 124 151 179 204 221 242 264 290 309 323 341 372 390 422 457 457
14
Annapolis A 8 19 3 17 13 15 19 20 RAF 9 15 18 10 4 12 18 18 12 18 17 287
MASSA B 5 16 5 12 9 3 1 8 14 14 13 3 7 7 6 9 18 14 8 15 187
13 48 56 85 107 125 145 173 209 232 260 281 298 309 327 354 390 416 442 474 474
15
Hotchkiss A 9 18 12 11 19 9 11 15 7 20 4 15 18 18 20 20 8 14 8 6 262
NESSA B 13 11 4 19 14 7 14 10 9 11 15 13 9 3 10 17 10 7 16 7 219
22 51 67 97 130 146 171 196 212 243 262 290 317 338 368 405 423 444 468 481 481
16
St. Johns A 17 15 16 5 20 18 17 19 15 16 18 19 16 13 13 7 9 17 15 13 298
SEISA B 16 17 9 9 8 15 10 16 13 8 10 14 12 2 3 19 12 3 12 3 211
33 65 90 104 132 165 192 227 255 279 307 340 368 383 399 425 446 466 493 509 509
17
New Trier A 13 7 13 16 9 10 9 17 10 6 17 3 14 16 15 14 15 5 16 12 237
MWISA B 11 18 18 16 12 20 20 13 11 18 20 16 15 12 13 11 4 15 6 11 280
24 49 80 112 133 163 192 222 243 267 304 323 352 380 408 433 452 472 494 517 517
18
Lake Forest A 12 17 11 8 4 16 18 14 5 14 9 16 20 9 10 3 4 13 11 11 225
MWISA B 17 20 17 RAF 17 14 17 20 19 16 14 15 20 17 19 16 15 18 10 1 324
29 66 94 124 145 175 210 244 268 298 321 352 392 418 447 466 485 516 537 549 549
19
James Island A 18 12 19 12 16 19 13 18 18 18 20 20 4 11 17 19 11 20 17 19 321
SAISA B 20 12 7 17 2 13 12 6 16 13 16 18 14 13 16 18 7 16 13 19 268
38 62 88 117 135 167 192 216 250 281 317 355 373 397 430 467 485 521 551 589 589
20
North Kitsap A 20 20 20 20 15 17 20 7 12 2 10 7 17 19 19 16 19 19 19 20 318
NWISA B 19 13 19 11 20 19 19 19 20 20 18 19 18 19 20 20 20 20 18 20 371
39 72 111 142 177 213 252 278 310 332 360 386 421 459 498 534 573 612 649 689 689
2008 Mallory Trophy
US Naval Academy
May 10-11, 2008
FINAL RESULTS
A division = 20 Races
TOT
1. Severn 76 Joseph Morris
Michael Slavin, Amanda Salvesen
2. Newport Harbor 112 Chris Barnard
Nicole Grice, Caitlin Beavers
3. Point Loma 137 Caleb Paine, Kevin Laube
Reece Bernet
4. Sage Hill 152 Mac Mace, Sally Mace
Andrew Mckenzie, Katie Lin, Jess Peterson
5. Lakewood 159 Mateo Uargas
Margaret Spears, Chris Gardiner
6. Coronado 159 Pike Harris
Cragan Smith, Brian Smith
7. Broadneck 182 Alex Steele
Leanna Nguyen, Laura Burzenski
8. HB Plant 186 Ian Heausler
Sam Rubin, Andrew Lorenzen
9. St. George's 196 Alex Cook
Kelsey Crowther, Bennett Geyer
10. Duxbury 216 Andrew Sommer
Addy White, Leo Connolly
11. Sarasota 223 Max Famiglietti, Chris Stocke
Mike Dowd
12. Lake Forest 225 Will Haeger
Ian Schappe
13. Corona del Mar 228 Andrew Mason
Heather May
14. Milton 236 Massimo Soriano
Katie StGeorge, Bernardo Schuhmacher
15. New Trier 237 Steph Hudson
Kelly Foreman, Gardner Yost
16. Hotchkiss 262 Cam Cullman
Tess Mahoney, McCullough Kelly-Willis
17. Annapolis 287 Harry Scott, Megan Sammarco, Alexa Cavalieri
Brady Stagg, Kenny Karsten
18. St. Johns 298 Philip Crain
Helen Modesett, William Carver
19. North Kitsap 318 James Ryhne, Katie Deets
Hanna Norberg, Kenora Cox
20. James Island 321 Kurt Hertel, Lauren Hamm, Colin Rupp
Justin Carper, Jack Cabell
2008 Mallory Trophy
US Naval Academy
May 10-11, 2008
FINAL RESULTS
B division = 20 Races
TOT
1. Point Loma 113 Nick Kaschak
Morgane Renoir
2. Coronado 124 Ryan Sullivan
Karisa Chapa, Hans Henken
3. Newport Harbor 149 Chris Segerbloun
Kayla McCourb
4. Sarasota 162 Will Stocke
Matt Dowd
5. Severn 167 Alex Bertrand, Scott Houck
Kelley Merryman
6. Broadneck 170 Britton Steele
Lauren Schoene
7. Duxbury 185 Zach Runci
Katie Gluskin, Alyssa Seifert
8. Annapolis 187 Kit Whitacre
John Bankert, Kelly Ortei
9. St. George's 194 Ben Bainbridge, Pete Johns
Anna McConnell, Julia Oak
10. Corona del Mar 200 Max Rollins
Ali Deverian
11. HB Plant 202 Trey Lehan, Taylor Vann
Mike Zonnenberg, Mackie Spencer
12. St. Johns 211 Carolyn Prioleau
Frank Mace, William Carver, Tucker Shouse
13. Hotchkiss 219 Bitsy Whipple
Ellie Youngblood
14. Milton 221 William Hutchings, Louis Padnus
Rebecca Feinburg, Catie O'Sullivan
15. Sage Hill 222 Mike Ramming, Nicolas Russo-Larsson
Steve Lin, Andrew Mckenzie
16. Lakewood 241 Kyle Sawers
Teddy Nohren, Sarah Gardiner
17. James Island 268 Peter Rupp
Drew Lisicki
18. New Trier 280 Drew Shea, Matt Kopecki
Colleen Cozzens, Mac Sparks, Kathleen Carroll
19. Lake Forest 324 Will Howard, Patrick Pesch
Lindsey Taylor, Ben Howard
20. North Kitsap 371 Zach Forcade, Karl Haelsig
Charles Roberts, Joey Patton, Kendra Cox
|